Logo
Vytisknout tuto stránku

PŘIJĎTE SI POSLECHNOUT PŘÍBĚH MEDAILOVÉHU ÚSPĚCHU DRONŮ Z FAKULTY ELEKTROTECHNICKÉ ČVUT V PRAZE

PŘIJĎTE SI POSLECHNOUT PŘÍBĚH MEDAILOVÉHU ÚSPĚCHU DRONŮ Z FAKULTY ELEKTROTECHNICKÉ ČVUT V PRAZE

O závodech soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC), která se uskutečnila ve dnech 16. až 19. března v Abú Dhabí, bude vyprávět Dr. Martin Saska a jeho tým dne 4. dubna od 12.45 hodin v budově E Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí. Právě tým Dr. Sasky získal první místo v disciplíně kooperativní sběr předmětů pomocí skupiny autonomních helikoptér a stříbrnou pozici v kategorii autonomní přistání na vozidle. Díky tomuto úspěchu získal tým „divokou kartu“ – možnost startu v soutěži Grand Challenge, kde spolu s kolegy s italské univerzity v Padově, vybojoval bronz.

V rámci přednášky bude kromě zážitků a zkušeností ze soutěže představeno hardwarové řešení helikoptér a hlavně systém pro jejich autonomní řízení a vzájemnou koordinaci bez jakéhokoliv zásahu operátora, díky kterému se nám podařilo ve světové konkurenci uspět. Ve druhé části prezentace mohou návštěvnici shlédnout využití MBZIRC platformy v jiných výzkumných projektech skupiny Multirobotické systémy, Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Na závěr budou diskutovány plány navazujícího výzkumu s využitím vyvinutých robotů. Po skončení oficiální části přednášky bude možnost diskuze s členy týmu.

Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

Vzhledem k omezené kapacitě je třeba se registrovat do 3. dubna, 12.00 hodin, na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.