Informační portál o světě bezpilotních prostředků

TÝM FAKULTY ELEKTROTECHNICKÉ ČVUT V PRAZE BOJUJE V SOUTĚŽI DRONŮ O ZLATOU MEDAILI

Po prvním dni robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC) je tým Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na prvním místě v disciplíně sběr předmětů pomocí skupiny autonomních helikoptér (čekáme ještě na oficiální potvrzení výsledků, ale naše drony sebraly suverénně nejvíce předmětů) a na čtvrté pozici v kategorii autonomní přistání na vozidle.

Na závodním okruhu Formule 1 YAS Arena v Abu Dhabi dnes proběhl první den prestižní robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). V něm soutěží tým Dr. Martina Sasky z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, doplněný o zástupce americké Penn University of Pennsylvania a University of Lincoln. V průběžném hodnocení získali čeští robotice 96.027 bodů ze 100 možných za autonomní přistání dronu na jedoucím vozidle.

Výsledky soutěže sběr předmětů pomocí skupiny dronů dosud nebyly zveřejněny, nicméně týmu ČVUT bylo za autonomní řízení započteno 50 bodů a dále jsme sebrali 5 objektů celkem za 7 bodů. Druhý nejlepší tým dokázal v autonomním módu pouze jeden objekt za 1 bod.Před zítřejším druhým kolem se tak tým Fakulty elektrotechnické ČVUT umístil před družstvy světoznámých univerzit, jako jsou Carnegie Mellon, ETH Zürich nebo Georgia Institute of TechnologyPro nepřízeň počasí byl dnešní závod přerušen a týmy, které se nestihly zúčastnit, budou mít příležitost během zítřka.

Do finálového výsledku se započítává úspěšnější pokus z obou disciplín. Druhá kola soutěžese zítra konají v 8.30 (sběr předmětů pomocí dronů) a ve 11.00 hodin (přistání na jedoucím automobilu – pozn. po dnešním předčasném ukončení soutěže je možný časový posun). Přímý přenos ze závodů můžete sledovat na stránce – vždy u dané kategorie: http://www.mbzirc.com

 Bodové hodnocení pro prvním dni:

Challenge 1 (přistání na jedoucím automobilu) – závodu se účastnilo 24 týmu, které měli 5 minut na přípravu a 15 minut na samotnou soutěž. V momentě, kdy dron přistál na automobilu, soutěž skončila.

http://www.mbzirc.com/scoreboard/challenge1#viewscore

 1 Beijing Institute of Technology - Fly Eagle 98.240 PTS

 2 University of Bonn - NimbRo 96.933 PTS

 3 Universit? degli Studi di Catania - UNIVERSITY OF CATANIA 96.267 PTS

 4 Czech Technical University in Prague, University of Pennsylvania, University of Lincoln - CTU_Prague-UPENN-UoL 96.027 PTS

 5 University of Seville, FADA-CATEC, GMV S.A. - AL-ROBOTICS 78.133 PTS

 6 Shaheen 9.906 PTS

 7 Virginia Tech - Team VICTOR 7.686 PTS

 * Ostatní týmy buďto nesplnily zadání, nebo se z povětrnostních důvodů nemohli závodu zúčastnit

 

Challenge 3 (sběr předmětů pomocí dronů) – soutěžilo 17 týmů, čas na přípravu byl 10 minut a časová dotace pro závod byla 20 minut. Výsledky budou zveřejněny na stránce: http://www.mbzirc.com/scoreboard/challenge3#viewscore Do soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC) se přihlásilocelkem 143 týmů (ve čtyřech soutěžních kategoriích) ze 35 států, z toho do finále jich bylo vybráno celkem 25.

Libuše Petržílková

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:171669 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:61111 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:53198 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:28418 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more