Informační portál o světě bezpilotních prostředků

DJI AIR 2S: dron s palcovým čipem (skoro) pro každého

Společnost DJI zase jednou zvedla mandle všem uživatelům komerčních dronů, kteří si nějaký stroj od ní už dřív koupili - není to poprvé, kdy můžou litovat, že ještě chvíli nepočkali. Její novinka Air 2S totiž není jen pouhý uplift předchozích verzí řady Air, ale přináší celou řadu zajímavých novinek. Na prvním místě jde o kameru s jednopalcovým čipem, jakou zatím disponoval jen Mavic 2 Pro, najde se toho ale mnohem víc.

 Za povšimnutí ovšem stojí, že zatímco v Mavic 2 Pro nese kamera mnohoslibný název Hasselblad, navzdory stejnémi designu i stejně velkému obrazovému čipu u Air 2S chybí. Co to znamená? . 

I tak ale kamera s palcovým čipem srovnání s Mavic 2 Pro přímo vynucuje Na prvním místě to pro většinu zájemců samozřejmě bude cena, takže vězte, že zatímco M2Pro v balení s běžným ovladačem stojí v Česku 38 990 Kč, tak Air 2S ve stejně vybavené krabici pořídíte za 26 990 Kč (v balení Fly More Combo 34 999 Kč). A rozdíl 12 portrétů Františka Palackého vaše porcelánové spořící prasátko jistě ocení.

Neméně zajímavé je i srovnání hmotností. M2Pro totiž "papírově" váží 907 gramů (lidsky řečeno skoro kilo), zatímco Air 2S jen 596 gramů. Jsou situace, kdy těch 30 deka rozdílu nepředstavuje jen hmotnost bohatší svačiny, ale docela se hodí - pěší túrou počínaje a leteckou dopravou konče.

Najdete tu dokonce i pár věcí, kterými se M2Pro pochlubit nemůže. Na prvním místě to je nová verze přenosového systému OcuSync 3.0. Výrobce udává, že nabízí dosah až 12 kilometrů - ovšem podle americké normy FFC, zatímco v Evropě to bude přibližně polovina. I tak ale o moc víc, než povoluje zdejší legislativa...

Pak tu samozřejmě jsou protikolizní senzory sledující prostor vpředu, vzadu, nahoře a dole nebo hromada automatických režimů jak pro natáčení, tak i pro pohyb. Podrobné specifikace najdete tady. Pokud se nám stroj podaří získat pro test, tak si poznatky samozřejmě nenecháme pro sebe.

 

Jan A. Novák

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:175663 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:62990 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:58217 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:29767 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more