Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Na cestě do obchodů je minidron DJI Mini 3

Už je to tu zase: "úniky informací" o připravovaném dronu DJI mini 3, nebo také mini pro, případně mini 3 pro. Na úniky informací už asi věří jen ten, kdo věří i na Ježíška; ale k téhle formě reklamy už společnost DJI vypustila i oficiální videa. Každopádně je na nový dron hodně lidí zvědavých, pojďme se tedy podívat, s čím prý novinka přijde.

 

Stejně jako jeho předchůdce DJI Mini 2, také trojka má být kapesní snadno ovladatelný stroj především pro začátečníky. Trochu legrační je tvrzení, že bude stejně tak levný, protože u předchůdce se o velké láci (ve vztahu k parametrům) moc mluvit nedá. A vzhledem k příponě "pro" to méně určitě nebude.

 

Na první pohled se novinka od staršího modelu skoro neliší, něco tu ale jinak asi bude - a "špióni" pečlivě připravující "úniky informací" už pomalu prozrazují, co to bude.

Šťastní majitelé DJI Mini Pro najdou především výkonnější akumulátor; oproti 2250 mAh u Mini 2 to tady prý bude 2453 mAh. Výrobce jistě také brzy dodá údaj, jak dlouho stroj díky tomu vydrží ve vzduchu - ve skutečnosti ale výdrž záleží na tolika faktorech, že stačí konstatovat, že to bude o trochu víc. Jsou tu také senzory překážek na přídi a a na zádi a senzory vzdálenosti od země na spodu.

Kamera má mít oproti předchozímu modelu lepší světelnost, konkrétně 1,7. Vylepšený je také gimbal - ale víc se zatím neví. Důležité je, že i nový mini se vejde do hmotnosti 250 g, tedy do nejnižší kategorie dronů s nejmírnějšími předpisy. Na trh má přijít ještě tento měsíc, nejčastěji se uvádí 27. nebo 28. duben.

 

Jan A. Novák

Naposledy změněnoneděle, 10 duben 2022 20:12
Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte