Informační portál o světě bezpilotních prostředků

DJI představil Phantom 4 a je na co koukat

Nový Phantom 4 Nový Phantom 4 ©The Verge

Největší světový výrobce dronů, společnost DJI, představila horkou novinku v podobě oblíbeného modelu Phantom s pořadovým číslem 4. 

Nové funkce

Největší novinka je řešení problému, který trápí většinu amatérských pilotů dronů - narážení do překážek. Phantom 4 by měl být schopen vyhnout se překážkám a letět přitom dále po požadované trase. Umožňují mu to tři nové kamery a dva ultrazvukové senzory, které vytvářejí 3D model překážek okolo dronu. Pro pokročilé piloty je samozřejmě možné tuto funkcky vypnout a dělat tak efektní průlety kolem blízkých předmětů. 

Další zajímavostí je funkce TapFly, která umožňuje ovládání dronu zcela bez použití klasického ovládání. Vše byste měli zvládnout jen naťukáním na dotykovém displeji. Cílem je samozřejmě zpřístupnit ovládání dronu co nejširší veřejnosti. 

Skvělou vychytávkou je také Active Track, který vám umožní na displeji označit objekt, který má dron sledovat a nastavit jak se má dron okolo objektu pohybovat. Vše už pak probíhá zcela automaticky. Umožňuje vám to natáčet například za jízdy na kole a přitom se nezabít :)

Kombinace výše zmíněných funkcí vám dává úplně jiné možnosti pro létání a natáčení s dronem. Budoucnost je tu a vše směřuje k větší autonomii. 

 

Letové vlastnosti

Nové senzory a systém 3D modelování prostředí umí Phantom 4 využít i k lepší stabilizaci letu. Dřívější verze přeci jen občas ulétávali stranově i výškově, což by se s novou technologií už stávat nemělo. 

Baterie se zvětšila z 4480 mAh na 5350 mAh. Určitou část samozřejmě spotřebují nové funkce a mikroprocesor navíc, ale i tak se letová doba prodloužila na pěkných 25 až 28 minut

 

Stavba dronu

Byť se Phantom 4 nezbavil úplně typického "hračkového" vzhledu svých předchůdců, vypadá lépe. Má aerodynamičtější tvary, zbavil se nálepek a zkrátka působí trochu profesionálněji a robustněji. 

 

Cena

To nejzajímavější nakonec. V USA se od 1. března 2016 prodává za 1399 USD. V Čechách už jsou první e-shopy, které na něj přijimají objednávky za dost neuvěřitelnou cenu 1599 EUR

 

Vlastnosti

Hmotnost  1380g 
LiPO Akumulátor  5350mAh
Maximální letový čas  28min
Maximální letová rychlost  20m/s
Maximální rychlost stoupání  6m/s 
Maximální rychlost klesání  4m/s 

Video

Vítek Novák

Obchodní pilot/instruktor a nadšenec do všeho co létá, ať už s pilotem nebo bez. V dronech vidím velkou budoucnost, a proto by byla škoda nebýt u začátku této technologie. 

Internetová stránka: www.viteknovak.cz
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:165939 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:58566 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:43896 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:26662 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more